Najbližšie akcie

Členovia KST s platným členským preukazom sú automaticky poistení pre prípad úrazu, na turistických akciách organizovanými oddielami KST.

V tejto sekcii stránky zverejňujeme pozvánky na akcie oddielov KST v okrese Bardejov. Zároveň vám prinášame pozvánky aj na iné akcie z blízkeho okolia, ktoré stoja za povšimnutie a sú spojené s prírodou a turistikou.  

Akcie sú uvádzané v časovej následnosti, teda od najbližšie plánovanej akcie.

 
 

 

KST BŠK Bardejov a Okresná knižnica Dávida Gutgesela
Vás pozývajú na akciu
"Večer s turistikou"


Miesto:  čitáreň okresnej knižnice - pondelok 5.12.2016 o 17:00 hod.
Téma: India a Nepál, prednáša Ing. Milan Kuruc
 
 KST Slávia Bardejov a D.O. Fénix Bardejov
pozývajú na akciu
Tatry na Luciu

Sobota 10. 12. 2016  

     Opäť po roku sa vydávame do Tatier – na Luciu. Tentoraz môžeme napísať k podujatiu dve jednotky. Nie preto, že  podujatie je vždy na výbornú, ale toto už bude 11.ročník. Aj keď zo začiatku takýto názov nemalo – teda Tatry na Luciu. Tentoraz aj do Lucie budeme mať poriadne ďaleko – ta má meniny 13.decembra. V sobotu 10.decembra má však meniny Radúz. Spomeňme si na rozprávku Radúz a Mahuliena a potom uvidíme, či naše podujatie bude rozprávkové alebo hororové. Na dôvažok 11.december je vyhlásený za Medzinárodný Deň hôr, predbehneme teda OSN o jeden deň. Podobne ako minulého roku, aj teraz navštívime poľské Tatry, tentoraz dolinu Kościeliska.

  
Propozície
Usporiadatelia: D.O. Fénix Bardejov a odbor KST Slávia Bardejov
Stretnutie účastníkov: 6:30 hod. pred ZŠ na Komenského ul. Bardejov  a pri Športovej hale
Odchod autobusu: 6:40 hod. od Športovej haly , ďalšia zastávka na Komenského ul. oproti ZŠ a podľa záujmu na trase  dopravy BJ – SL – Lysá Poľana – Zakopané

Predpokladaný návrat okolo 19:00 hod.

Trasy:
A) horská - Kościelisko, Kiry – dolina Kościeliska – Polana Stoly 1428 m n.m.  a späť, 9 km so stúpaním i klesaním 513 metrov, čas okolo 3 a pol hodiny. Vrchol je zalesnený, ale lúky pod vrcholom poskytujú výhľady do okolia

B) dolinou - ku schronisku Ornak, 11 a pol km, stúpanie i klesanie 173 metrov, čas 3 hod. po tejto trase sme už viackrát išli, ale ani raz v zime.  Trasa sa dá spestriť vychádzkou k Smreczinskemu stawu a zachádzkami k jaskyniam (Mroźna, Mylna, Smocza jama)

C) mestská - pre vyznávačov mestskej turistiky je tu Zakopané s múzeami, pamiatkami, krčmami i krčmičkami so živým predvianočným ruchom    

Prihlášky telefonicky na nižšie uvedené čísla, uzávierka prihlášok v utorok 6.12.2016 večer o 22:00 hod. 
                           Stachura Milan          0915 144 458
                           Škerlík Stanislav       0948 152 986, pevná linka  472 4885

     

Poplatky sa hradia v deň podujatia a ich výška je nasledovná:
                Deti a mládež         členovia KST Slávia a Fénix  8 €      ostatné   9 €
                Dospelí                   rodičia a členovia KST Slávia10 €   ostatní    11 €
                                                 Seniori zľava 50 centov

V poplatku je zahrnutá doprava a vstupné do TPN. V prípade, že vstupné nebude Vyberané, primeraná čiastka sa účastníkom vráti. 
Prihláška po uzávierke (ak bude miesto + 1 €), stornopoplatok  4 €.

Pamätajte: vhodná obuv a odev je základom bezpečnosti, rukavice a čiapka určite nemusia byť len módnym doplnkom, trekingové palice v prípade ťažšieho terénu (najmä pri zostupe) značne uľahčia bezpečnosť pohybu.

Upozornenie: pre deti, ktoré nemajú pas, vybavujeme vstup do Poľska na základe spoločnej súpisky, potrebu zaradenia do súpisky nahlásiť pri podaní prihlášky (súčasne nahlásiť potrebné údaje ako meno a priezvisko, dátum narodenia, adresa, na podujatie doniesť fotografiu).

               
 KST BŠK Bardejov a Okresná knižnica Dávida Gutgesela
Vás pozývajú na akciu
Večer s turistikou
Téma: Málo známe Slovensko
Miesto: čitáreň okresnej knižnice v pondelok 19.12.2016 o 17:00 hod.
Prednáša Mgr. Ján Marhulík
 
 

TOPlist